Grad medali zawodników UKS „Energetyk” Zgorzelec na zawodach w Lubaniu.

24 i 25 marca w Lubaniu odbył się X Puchar Burmistrza Lubania. W piątek rywalizowała młodsza grupa natomiast sobota należała do starszych kolegów i koleżanek.

Najmłodsi zawodnicy w składzie Maja Kowalska, Lidia Czekała, Dorota Majewska, Monika Kurasiewicz, Milena Leśniewska, Kuba Beraś, Marcin Wużyński, Tadek Chodorowski, Szymon Skwarczewski, Claudio Mazurek oraz Sebastian Bałdyga spisali się na medal a dokładnie na 7 medali. Najmłodszy w drużynie Marcin, był pierwszy w wyścigu na 25 m stylem klasycznym, Lidia wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m st dowolnym a Claudio dorzucił 2 srebrne medale w wyścigu na 50 m dowolnym i 100 zmiennym. Nie zawiódł również Sebastian, który do kolekcji dodał 3 złote medale w konkurencjach 50 motylkiem, 50 dowolnym oraz 100 m st zmiennym. W klasyfikacji generalnej dało to mu 1 miejsce a drugie przypadło Claudio. Mimo iż w piątkowych startach rywalizowały dzieci od najmłodszych do 11 lat nie zabrakło zaciętej walki do ostatniego metra pływalni. Wspaniała zabawa ale i piękna rywalizacja.

    Sobota to już wielkie ściganie. Zawodnicy w wieku 12 lat i starsi. Kadrowicze, medaliści MP i zagranicznych imprez pływackich. Nasi zawodnicy: Justyna Śliwka, Natalia Węgrzyn, Sandra Wojtków, Kamila Skwarczewska, Michał Wojtków, Dominik Leśniewski, Karol Węgrzyn i Adam Skórski również zakończyli zawody medalowo. Dominik zdobył złoty medal na dystansie 100 m st motylkowym a w tej samej konkurencji Kamila uplasowała się na 2 miejscu bijąc rekord życiowy o blisko 8 sekund! 4 brązowe medale do kolekcji dodali Michał, Adam oraz Dominik i Kamila.

    Mimo ciężkich treningów, bo aktualny okres treningowy nie należy do najlżejszych, uzyskane wyniki napawają optymizmem. 5 miejsce w klasyfikacji medalowej również dobrze wygląda w statystykach.
Były to udane zawody dla organizatorów jak i dla nas. Pełne wrażeń i pozytywnych emocji.

Wyniki TU

Galeria TU