Grad medali zgorzeleckich pływaków w Bolesławcu

W sobotę 10 listopada odbyła się „Bolesławiecka Setka Pływacka, Memoriał Bolesława Mareckiego”. W zawodach udział wzięła siedmioosobowa  reprezentacja sekcji pływackiej UKS Energetyk: Weronika Wójcicka, Monika Kurasiewicz, Lidia Czekała, Kamila Skwarczewska, Robert Podgórski, Dominik Leśniewski i Sebastian Bałdyga. Wszyscy dzielnie rywalizowali na bolesławieckiej pływalni.
    Nasi zawodnicy wywalczyli 10 medali w klasyfikacji indywidualnej i 2 puchary za klasyfikację generalną w biegu memoriałowym. Złote medale wywalczyli Lidia Czekała w wyścigu 100 m st. grzbietowym, Kamila za 100 dowolnym, Dominik za 100 motylkiem i Sebastian 3 medale za wyścigi stylem dowolnym, grzbietowym i zmiennym. Medale koloru srebrnego wywalczyły Lidia za 100 m st. dowolnym i Kamila za styl motylkowy. Z brązowymi medalami wrócili Monika za wyścig stylem grzbietowym i Dominik za 100 m st. dowolnym. Niewiele, ale niestety zabrakło do podium Robertowi który zajął 4 m-ce w stylu dowolnym. Z dobrym wynikiem wróciła również Weronika, która zajęła
5 i 8 m-ce klasykiem i dowolnym.
    W Bolesławcu również o medale walczył nasz najlepszy Masters czyli Andrzej Daszyński, dla którego to był ostatni sprawdzian przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Masters w Olsztynie. Andrzej jest zdecydowanie w formie a świadczy o tym aż 5 medali. Złoto za wyścig stylem grzbietowym i 4 srebra za klasyk, motyl, dowolny i zmienny.