Medalowa sobota w Jeleniej Górze

Sobota 29 kwietnia to dla wielu początek długiego weekendu. Dla zawodników UKS Energetyk Zgorzelec to kolejny wyjazd na zawody pływackie. Tym razem 11 osobowa kadra w składzie: Milena Leśniewska, Natalia Węgrzyn, Kamila Skwarczewska, Sandra Wojtków, Szymon Skwarczewski, Claudio Mazurek, Sebastian Bałdyga, Karol Węgrzyn, Michał Wojtków i Adam Skórski startowała w Jeleniej Górze.

Mimo kilku drobnych wpadek, poślizgów, i siniaków można napisać że były to udane zawody. Nasi zawodnicy aż 6 razy stawali na podium w tym sztafeta.
    Niezawodny Sebastian trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w wyścigach na dystansie 50 m stylem dowolnym, grzbietowym oraz motylkowym, Claudio był drugi w wyścigu stylem motylkowym, a zmagająca się z kontuzją Kamila również zajęła 2 miejsce na 50 motylem.

    Dużym sukcesem zakończył się również wyścig sztafetowy, w którym nasz zespół w składzie: Kamila, Adam, Sandra, Michał, zajął 3 miejsce dokładając kolejny medal do zdobyczy na zawodach w Jeleniej Górze.
Warto podkreślić, że zawodnicy są teraz w okresie ciężkich treningów przygotowujących do głównych startów w tym sezonie.   

    Trzymamy kciuki za naszych zawodników i korzystając z okazji zapraszamy na II edycję 15 Zawodów „O Uśmiech Dziecka”, która odbędzie się 13 maja. Tym razem zawodnicy będą się ścigać stylem dowolnym oraz klasycznym. Zachęcamy do kibicowania i zapraszamy na pływalnię CSR w Zgorzelcu.

Podczas rozgrywania zawodów w holu basenowym firma Sunbarrel rozstawi swoje stanowisko, na którym będzie można nabyć świetny sprzęt pływacki. 

Galeria TU

Wyniki TU