Mocne rozpoczęcie sezonu pływackiego

Nie zwalniając tempa pływacy UKS ENERGETYK Zgorzelec 2 i 3 października wystartowali w Lubaniu na XIII Zawodach o Puchar Burmistrza Miasta Lubań.

     Nasz klub reprezentowali: Skoczylas Julia, Kuźma Natasza, Tarasiewicz Ines, Chodysz Dawid oraz Tarasiewicz Bianka, Skoczylas Natalia, Kurasiewicz Monika i Bałdyga Sebastian.

Jak dało się zauważyć po wynikach uzyskanych przez naszych zawodników forma powoli rośnie. W piątek 2 października debiutującej w barwach UKS ENERGETYK Zgorzelec Ines Tarasiewicz udało się wywalczyć brązowy medal na dystansie 50 m st. klasycznym oraz wysokie 5 miejsce w wyścigu na 50 m st. dowolnym.         Najmłodsza zawodniczka, Julia Skoczylas w wyścigach na dystansie 25 metrów st. grzbietowym oraz dowolnym uzyskała wysokie 6 i 5 miejsce. Natasza Kuźma oraz Dawid Chodysz również dobrze się spisali. Bijąc swoje dotychczasowe rekordy życiowe zajmowali wysokie miejsca w pierwszej piętnastce.

    Sobota to już wyścigi starszych zawodników. Lider reprezentacji, Sebastian Bałdyga i tym razem nie zawiódł. Przedsezonowe przygotowania na obozie w Szklarskiej Porębie przyniosły efekty. 3 medale: złoto na 50 m st. grzbietowym oraz 2 srebra na dystansie 50 m st. motylkowym oraz dowolnym i 3 m-ce w kat. najlepszy zawodnik OPEN.

Starsza z sióstr Tarasiewicz, Bianka, również debiutująca w zawodach pływackich, jako zawodniczka UKS ENERGETYK Zgorzelec była blisko podium. Zajmowała 2 razy 5 miejsce w wyścigach na 50 m st. klasycznym oraz dowolnym. W wyścigu na 100 m st. dowolnym uzyskała 8 rezultat. Monika Kurasiewicz oraz Natalia Skoczylas w swoich wyścigach równie wysoko kończyły zmagania. Miejsca w pierwszej dziesiątce zawodniczek w swoich kategoriach wiekowych dobrze prognozują na dalszą część sezonu.