Ogólnopolskie Zawody w sprincie

    27 kwietnia, w Świebodzicach odbyły się XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie. UKS Energetyk reprezentowali: Sebastian Bałdyga, Lidia Czekała, Monika Kurasiewicz, Robert Podgórski, Natalia Skoczylas, Justyna Śliwka i Tadeusz Chodorowski.

    Nasi zawodnicy ustanowili 16 rekordów życiowych w 21 startach a Sebastian 2 razy stawał na podium. W wyścigach na dystansie 50 i 100 metrów stylem grzbietowym zdobył złote medale a rywalizację w wyścigu 50 m st. dowolnym ukończył na 4 miejscu z bardzo dobrym wynikiem 0:29,10. Udany występ zaliczył również Robert Podgórski, który w 3 startach plasował się zawsze w pierwszej 10 zawodników kategorii wiekowej 12 lat. 6 dziesiątych części sekundy zabrakło niestety do podium Tadeuszowi Chodorowskiemu. W wyścigu na dystansie 50 m st. grzbietowym był czwarty.
    Dla dziewcząt były to również udany występ obfitujący w nowe rekordy życiowe, kolejne nowe doświadczenia i cenna lekcja.

    Kolejnym występ naszych pływaków już 25 maja na pływalni CSR w Zgorzelcu, gdzie rozegramy finałową, III edycję 17 Powiatowej Ligi Pływackiej.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i trzymana kciuków.