Pływacki Puchar Marszałka Woj. Dolnośląskiego

22 kwietnia 2023 r. w Legnicy odbył się I Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 263 zawodników z 20 klubów. Nasz UKS ENERGETYK reprezentowali: Lila Fikowska, Sara Filipowicz, Natasza Kuźma, Natalia Olejarz, Alicja Panfil, Julia Skoczylas, Ines Tarasiewicz, Wojtek i Przemek Szalaty.

Nasi zawodnicy z Legnicy przywieźli aż 10 medali, 2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe.

Kolejnym dobrym występem może pochwalić się Przemek Szalaty, który w drugich swoich zawodach znowu stanął na podium. Złoty medal na dystansie 50 m st. klasycznym (58,89) oraz srebro na 50 dowolnym (44,60). Drugi złoty medal dla naszego klubu wywalczyła Liliana Fikowska na dystansie 100 m st. klasycznym (1:40,72). Na 100 dowolnym (1:17,52) zdobyła brązowy medal a 50 motylkiem (41,22) zakończyła tuż za podium, czyli 4 miejsce. 3 medale srebrne padły łupem Juli Skoczylas, która zdobyła je na 50 st. motylkowym (38,78), 100 dowolnym (1:15,84) oraz 200 zmiennym (3:15,83). Dwa medale wywalczyła Sara Filipowicz. Srebro na dystansie 50 m st. klasycznym (51,73), brąz na 50 dowolnym (39,47) a wyścig 100 m st. zmiennym (1:43,77) ukończyła na 4 miejscu. Ostatni medal, srebrny, dla UKS ENERGETYK w sobotnich zawodach wywalczyła Alicja Panfil w wyścig na dystansie 100 m st. grzbietowym (1:33,83).

Każde zawody to też bardzo dobry trening i zbieranie doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości. Wojtek, Natalia i Ines z zawodów wracają niestety bez medalu ale za to z nowymi rekordami życiowymi.

Największe emocje to zawsze wyścigi sztafetowe. Nie inaczej było tym razem. Sztafeta stylem dowolnym dziewcząt w składzie Natasza Kuźma, Ala Panfil, Julia Skoczylas, Lila Fikowska z czasem 2:20,06 zajęły bardzo dobre 5 miejsce. Również 5 miejsce (2:38,97) zajęła druga sztafeta, tym razem stylem zmiennym w składzie Julia, Ines, Lila i Natasza.

A już w sobotę 29 kwietnia 2023 serdecznie zapraszamy na trybuny pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu do kibicowania na żywo podczas 2 edycji XXI Powiatowej Ligi Pływackiej.

Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec dzięki którym ten i inne wyjazdy na zawody mogą się odbywać. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom jak i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK.