Udane zawody w Lubaniu

23 i 24 kwietnia w Lubaniu odbyły się XIV Dolnośląskie Zawody o Puchar Burmistrza. W dwudniowej rywalizacji, wystartowało 300 zawodników z 26 klubów.

UKS ENERGETYK Zgorzelec w piątkowych zawodach reprezentowali: Drabko Iga, Panfil Alicja, Skoczylas Julia, Tarasiewicz Ines oraz Szeszko Krzysztof. Najmłodsi pływacy dali z siebie maksimum możliwości o czym świadczą bardzo dobre czasy oraz miejsca.

Julia Skoczylas w 3 startach, dwa razy stała na podium zajmując 2 i 3 miejsce w wyścigach na 50 m st grzbietowym (49,72) oraz klasycznym (59,03) a w rywalizacji na 50 m st dowolnym była 5 (50,37). Alicja, 50 m st klasycznym ukończyła na 2 miejscu (58,97) a na 50 m st dowolnym otarła się o podium zajmując 4 miejsce (47,94). Ines swoje wyścigi na dystansie 50 m st dowolnym (43,22), klasycznym (51,63) oraz motylkowym (51,40) kończyła odpowiednio na 10, 5 i 5 miejscu. Debiutująca w zawodach Iga, zajęła 7 miejsce w wyścigu na dystansie 50 m st dowolnym (52,57) oraz 9 miejsce na 50 m st grzbietowym (1:02,99). Jedyny rodzynek, Krzyś, również pierwszy raz na zawodach, zajął dwa razy 10 miejsce w wyścigach na 50 m st dowolnym ( 44,78) oraz grzbietowym (56,34).

Na zakończenie, najmłodsze dziewczęta popłynęły jeszcze wyścig sztafetowy (4 x 50 m st dowolnym), który jest zawsze bardzo emocjonalny. Julka, Ala, Iga i Ines zajęły ostatecznie 9 miejsce z czasem 3:17,86.

Sobota to starty zawodników z rocznika 2010 i starszych, czyli bardzo szybkie pływanie.

UKS ENERGETYK reprezentowali: Koprowicz Maja, Kurasiewicz Monika, Kuźma Natasza, Leśniewska Milena, Nowottny Martyna, Skoczylas Natalia, Szawuła Vanessa, Tarasiewicz Bianka, Bałdyga Sebastian, Bąbel Daniel, Borowiecki Kuba, Chodysz Dawid, Leśniewski Dominik, Panfil Kuba, Skórski Adam oraz Szeszko Dariusz. W sobotę nasi zawodnicy również zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 10 medali.

Natasza brązowy medal wywalczyła w wyścigu na dystansie 50 m st dowolnym (35,57) oraz 2 raz zajmowała 4 miejsce, 50 grzbietem (43,18) oraz 100 klasycznym (1:39,93). Natalia Skoczylas dwa razy stała na podium, zajmując 2 i 3 miejsce na dystansach 50 m st motylkowym (36,92) oraz 100 dowolnym (1:12,00) oraz 6 na 50 dowolnym (32,44). Sebastian Bałdyga również 2 razy zajmował miejsce na podium, 2 raz srebrny medal zdobył za wyścigi na dystansie 100 (1:07,85) i 200 (2:27,00) metrów st grzbietowym, 50 m st dowolnym (26,67) ukończył na 5 miejscu. Jakub Borowiecki, 3 starty i 3 razy podium. Złoto na dystansie 100 m st klasycznym (1:07,60) i 2 srebra na 50 m st dowolnym (24,75) oraz motylkowym (26,26). Dawid Chodysz raz stanął na podium ale za to na najwyższym stopniu, 50 m st grzbietowym (45,21). 50 m st dowolnym ukończy na bardzo dobrym 5 miejscu z czasem 37,12.

Ogromne emocje, jak zawsze, wzbudziły wyścigi sztafetowe (4 x 50 st. dowolnym). Dziewczęta w składzie Maja Koprowicz, Milena Leśniewska, Monika Kurasiewicz oraz Natalia Skoczylas z czasem 2:09,13 zajęły 10 miejsce ustanawiając nowy rekord klubu.

Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta męska w składzie Bałdyga Sebastian, Skórski Adam, Leśniewski Dominik, Borowiecki Jakub, zajmując 2 miejsce. Dystans 4 x 50 m st. dowolnym przepłynęli w czasie 1:44,60. Jest to nowy rekord klubu. Poprzedni wynik, 1:56,01 ustanowili Jakub Bryndzia, Dawid Sopoćko, Władysław Spanier, Michał Wiśniewski w 2006 roku.

22 maja zapraszamy do śledzenia rywalizacji w finałowej edycji XIX Powiatowej Lidze Pływackiej.

Ze sportowym pozdrowieniem, trenerzy UKS ENERGETYK.