X Karkonoski Puchar Sprintu

W sobotę 15 kwietnia do kalendarza startowego wrócił Karkonoski Puchar Sprintu w Jeleniej Górze. Była to już X edycja tych zawodów, na których nie mogło zabraknąć reprezentantów UKS ENERGETYK Zgorzelec. Pośród 234 zawodników z 19 klubów nasz UKS ENERGETYK reprezentowali: Monika Kurasiewicz, Ines i Bianka Tarasiewicz, Lila Fikowska, Julia i Natalia Skoczylas, Sara Filipowicz, Natasza Kuźma, Asia Wojdak, Alicja i Kuba Panfil, Natalia Olejarz, Shantall Skiba, Wojtek i Przemek Szalaty oraz Dawid Chodysz.

Rywalizacja odbywała się w formule eliminacji i finałów co dawało przedsmak wielkich zawodów. Szybko i sprawnie ale przede wszystkim bardzo udanie dla naszych zawodników. 51 osobo startów, 26 finałów, 15 medali i 3 miejsce w klasyfikacji medalowej. Mega udane zawody, ciężka praca na treningach popłaca.

Debiutujący na zawodach Przemek Szalaty w dwóch startach wygrał rywalizację na dystansie 25 m st. dowolnym (20,05) oraz grzbietowym (23,39) i tym samym zapewnił sobie tytuł najlepszego zawodnika w kategorii 9 lat i młodszy.

Kolejne udane zawody zaliczyła Julia Skoczylas, która wystąpiła w 4 finałach zdobywając 4 medale. 3 złota i jeden srebrny medal w konkurencjach 50 m st. dowolnym (33,90), grzbietowym (39,61), motylkowym (40,87) oraz klasycznym (47,03). Kolejna multimedalistka, Lila Fikowska w trzech finałach wywalczyła 1 złoty oraz 2 srebrne medale w konkurencjach 50 m st. klasycznym (45,73), dowolnym (34,17) oraz motylkowym (41,10). Natalia Skoczylas również 3 razy wystąpiła w finałach zdobywając 2 medale. W stylu dowolnym (30,26) oraz motylku (33,80). Wyścig klasykiem zakończyła na 6 miejscu (41,86). Bardzo udany występ i 3 medale padły łupem Dawida Chodysza, który wygrał wyścig motylkiem (33,20), w stylu dowolnym (30,58) oraz grzbietowym (36,59) był trzeci. 50 m st. klasycznym (43,11) ukończył na 4 miejscu .

Tuż za podium kończyli swoje wyścigi pozostali finaliści. Natasza zajmowała odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce w wyścigach w st. klasycznym (42,92), dowolnym (33,17) oraz grzbietowym (39,78). Dokładnie te same miejsca w swojej kategorii zajęła Bianka Tarasiewicz, grzbietem (39,40) była 4, klasykiem (41,70) 5 a motylkiem (38,84) 6. Alicja Panfil 4 finały zakończyła na trzech 5 miejscach w wyścigach st. dowolnym (37,47), klasycznym (51,59), grzbietowym (44,65), a delfin (49,80) ukończyła na 6. W finałowych wyścigach wystąpili również, Monika Kurasiewicz oraz Kuba Panfil którzy zajęli 6 miejsca. Monika w wyścigu motylkiem (33,90) Kuba grzbietem (37,57).

Ines, Wojtek, Sara, Shantall, Natalia Olejarz i Asia dzielnie walczyli o czym świadczą nowe rekordy życiowe i miejsca w okolicy najlepszej 15.

Dużo emocji dostarczyły wyścigi sztafet 4 x 50 m st. dowolnym , w których brały udział 2 zespoły dziewcząt naszego UKS ENERGETYK. Drugi zespół w składzie Julia Skoczylas, Ines Tarasiewicz, Alicja Panfil oraz Lila Fikowska z czasem 2:21,51 zajęły 7 miejsce. Pierwszy zespół, Natalia Skoczylas, Natasza Kuźma, Bianka Tarasiewicz i Monika Kurasiewicz (2:06,38) zajęły 3 miejsce ustanawiając tym samym nowy rekord klubu.

Kolejnym sprawdzianem naszych pływaków będą starty 22 kwietnia w Legnicy oraz 29 kwietnia II – ga edycja XXI powiatowej Ligi Pływackiej w Zgorzelcu.

Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec dzięki którym ten i inne wyjazdy na zawody mogą się odbywać. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom jak i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK.