XII Puchar Burmistrza Miasta Lubań w Pływaniu

4 października 2019 r.odbyły się w Lubaniu XII zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta.  W rywalizacji udział wzięło ponad 170 zawodników z 13 klubów. UKS ENERGETYK – ZGORZELEC reprezentowali: Julia i Natalia Skoczylas, Monika Kurasiewicz, Natasza Kuźma, Tomek Chorbotowicz, Robert Podgórski, Dawid Chodysz, Dominik Leśniewski i Sebastian Bałdyga. 

   Zawodnicy sekcji pływackiej ze Zgorzelca pokazali się z bardzo dobrej strony, tym bardziej, że jest to  początek sezonu i treningi odbywają się dopiero od 3 tygodni. Julia Skoczylas i Dawid Chodysz debiutowali w zawodach pływackich w barwach Energetyka. Bardzo dobre miejsca i czasy pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. 

W  Lubaniu na podium stawali: 

Robert PODGÓRSKI, 2 m-ce, srebro  w wyścigu na 50m st. motylkowym,

Natasza KUŹMA, 3 m-ce, brąz w wyścigu na 50m st. klasycznym czyli żabką,

Dominik LEŚNIEWSKI, 3 m-ce, brąz w wyścigu na 100m st. grzbietowym,

Sebastian BAŁDYGA, 1 m-ce, złoto na  50m st. motylkowym / 1 m-ce, złoto na 100m st.dowolnym / 2 m-ce, srebro na 100m st. zmiennym …  co w sumie dało mu 1 miejsce i nagrodę finansową dla najlepszego zawodnika w kategorii wiekowej. 

Oprócz wyników procentujących medalami sporo startów zawodnicy UKS ENERGETYK ZGORZELEC zakończyli na miejscach 4-6

  Monice, Natalii i Tomkowi niestety zabrakło trochę do podium. Powodów było kilka: a to spóźniony start, poślizg na ścianie przy nawrocie albo przegapiony finisz. Z pewnością wyniesione doświadczenie i ciężka praca na treningach zaowocują kolejnymi wartościowymi  wynikami i na pewno zaprocentują w kolejnych zawodach. Poza tym rywalizacja sportowa na każdym szczeblu uczy zawodników radzenia sobie ze stresem, co przydaje się w życiu pozasportowym.

Sezon dopiero się zaczyna i mamy nadzieję, że będzie obfitował w dobre starty, rekordy życiowe i medale. 

Ze sportowym pozdrowieniem, TRENERZY UKS ENERGETYK ZGORZELEC

Galeria klik-klik
Wyniki klik-klik