5 medali na zawodach w Lubaniu

    16 i 17 marca odbył się XI Puchar Burmistrza Lubania w pływaniu. Do dwudniowych zawodów zgłosiło się 27 klubów i aż 504 zawodników i zawodniczek.
UKS Energetyk reprezentowali Weronika Wójcicka, Sebastian Bałdyga, Natalia Węgrzyn, Justyna Śliwka, Maksymilian Baczyński, Hubert Kapkowicz, Dominik Leśniewski i Adam Skórski.

    Piątek to tradycyjnie rywalizacja zawodniczek i zawodników z roczników 2006 i młodszych. Dla Weroniki były to dopiero drugie zawody w karierze, która  poprawiła dotychczasowe wyniki oraz ustanowiła nowe „życiówki” . Sebastian jak można było się spodziewać przywiózł medale. 2 medale, złoto na dystansie 50 m st. grzbietowym (38,00) oraz srebro na 50 m st. dowolnym (30,97), 50 m st, motylkowym ukończył  na 4 miejscu. Naszemu zawodnikowi dało to w klasyfikacji końcowej 3 miejsce.

    Sobota to już wielkie ściganie zawodników z roczników 2005 i starszych. Adam Skórski, zaskoczył najbardziej pozytywnie. 3 starty i 3 brązowe medale w wyścigach na 100 m st. dowolnym, motylkowym oraz zmiennym dały mu również 3 miejsce w klasyfikacji punktowej w kategorii wiekowej.

    Dla reprezentacji naszego klubu była to owocna rywalizacja, poprawione rekordy życiowe i dużo zdobytego doświadczenia.  

Galeria TU