Bolesławiecka Setka Pływacka – medale Michała oraz Andrzeja

Kto powiedział, że w niedzielę się odpoczywa? Na pewno nie odpoczywają nasi pływacy. 12 listopada szóstka zawodników sekcji pływackiej UKS Energetyk Zgorzelec startowała w zawodach. Na bolesławieckim Parku Wodnym Orka odbyły się międzynarodowe zawody pływackie „Bolesławiecka Setka Pływacka – Memoriał Bolesława Mareckiego”.

Zgorzelec reprezentowali: Kamila Skwarczewska, Monika Kurasiewicz, Weronika Minko, Claudio Mazurek, Dominik Leśniewski i Michał Wojtków. Kapitalny występ zanotował również Andrzej Daszyński.

Tym razem na podium stanął Michał zajmując dwa razy 3 miejsca, w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 m. st zmiennym. Niewiele do medalu zabrakło Claudio, dwa razy był 4 (100 dowolny i 100 zmiennym). W tych samych wyścigach, w swojej kategorii  wiekowej Dominik uplasował się na
6 i 7 miejscu. Dziewczęta miały trudniejsze zadanie, ponieważ były najmłodsze w mieszanych kategoriach wiekowych. Walczyły dzielnie, Kamila w roczniku 2002-2004 była 5 (100 m st. dow.) i 8 (100 m st. grzb.).Weronika i Monika startowały z rocznikami 2005-2007 i zajęły odpowiednio 9 msc na 100 m st. klasycznym oraz 14na 100 m st. dowolnym oraz 12 i 14 miejsce na 100 m st. grzbietowym oraz 100 m st. dowolnym.

Andrzej Daszyński nasz jedyny zawodnik MASTERS w ten weekend również startował. 11 listopada wziął udział w Zimowych Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, z których przywiózł aż 5 medali. Dwa razy stawał na najwyższym miejscu podium i 3 razy był drugi. Na tym nie zakończył sportowego weekendu i 12 listopada tuż po powrocie również startował w Bolesławcu. Wygrał rywalizację w wyścigu na 100 m st. grzbietowym, w wyścigach na dyst. 100 m st. motylkowym i 100 m st. zmiennym był 3 a 100 m st. klasycznym zakończył na 4 miejscu. Jak widać w każdym wieku można osiągać sukcesy w sporcie. Serdeczne gratulacje i oczywiście trzymamy kciuki za kolejne starty i medale.