Intensywny weekend pływaków UKS Energetyk-Zgorzelec

16 lutego 2019 (sobota), w Osiecznicy odbyły się V Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Osiecznica. W zawodach udział wzięło ponad 440 zawodników z 31 klubów. Pływaków UKS Energetyk-Zgorzelec dzielnie reprezentowali: Jagoda Krac, Kamila Skwarczewska, Natasza Kuźma, Maja Kowalska, Monika Kurasiewicz, Karolina Kordasiewicz, Natalia Skoczylas, Sebastian Bałdyga, Dominik Leśniewski, Robert Podgórski, Szymon Skwarczewski oraz Szymon Stępień.

    20 nowych rekordów życiowych z bardzo dobrymi rezultatami i 3 medale Sebastiana Bałdygi, to nasz dorobek z tych zawodów. Największy progres wyników zanotowały dziewczyny: Maja Kowalska, Jagoda Krac, Natasza Kuźma i Natalka Skoczylas, które poprawiały swoje dotychczasowe rezultaty o ponad 6 sekund. Medale Sebastiana to: złoty na dystansie 50m st. dowolnym, złoty na 100 m st. grzbietowym oraz srebro na 100 m st zmiennym. Kadra Wojewódzka Młodzików w końcu zobowiązuje 😉 .

    17 lutego (niedziela) to już zmiana dyscypliny. Stroje kąpielowe zostały w domu a na nogi ubraliśmy buty i narty biegowe. W Jakuszycach dopisywała piękna słoneczna pogoda oraz kilometry przygotowanych tras biegowych. Nasi pływacy  na treningu zaliczyli ok 12 – 15 km. i zmęczeni ale z uśmiechami na twarzach wrócili do domu.    

9 marca 2019 r. zapraszamy wszystkich na 17 Powiatową Ligę Pływacką. Pierwsza edycja to tradycyjnie rywalizacja w stylu dowolnym oraz grzbietowym. Kolejne zawody z cyklu odbędą się 30 marca ( styl dowolny oraz klasyczny) a finał 25 maja ( styl dowolny i motylkowy ). Po zawodach podsumowanie, wręczenie nagród i festyn pływacki. Serdecznie zapraszamy kibiców pływania i nie tylko.

Galeria z Osiecznicy klik-klik
Galeria z Jakuszyc klik-klik