Karkonoski Puchar Sprintu

7 kwietnia w Jeleniej Górze odbył się VII Karkonoski Puchar Sprintu. UKS Energetyk w tych zawodach reprezentowali: Weronika Wójcicka, Justyna Śliwka, Milena Leśniewska, Kamila Skwarczewska, Sebastian Bałdyga, Claudio Mazurek, Tadeusz Chodorowski, Adam Skórski i Dominik Leśniewski. Puchar sprintu, czyli szybkie i wymagające pływanie a rywali nie brakowało bo do zawodów zgłosiło się aż 267 zawodników i zawodniczek.

Dziewczęta walczyły dzielnie, biły kolejne rekordy życiowe ale tylko Kamili udało się awansować do finału w wyścigu 50 m st. dowolnym, w którym zajęła 4 miejsce (do medalu zabrakło tylko 14 setnych!). Rywalizacja chłopców przebiegała również emocjonująco. Udało się pobić kilka „życiówek” ale tylko Sebastian awansował do finałów. Eliminacje stylem dowolnym i motylkowym ukończył na 4 miejscach a w finałach niestety zajął miejsca 5.  Zmęczenie dało o znać o sobie.

Niby to tylko 50 metrów do przepłynięcia ale jaki ogrom siły włożony w pokonanie dystansu. Były to znakomicie obsadzone zawody, bo nie zabrakło wschodzącej gwiazdy polskiej „żabki”, medalisty Mistrzostw Europy Juniorów oraz MP juniorów Rafała Kusto czy też rekordzisty Polski na dystansie 50 m st. dowolnym (21,47) i brązowego medalisty ME Pawła Juraszka.

Mimo braku medali były to dla nas wartościowe zawody. Kilka nowych rekordów życiowych i progres w wynikach.