Medale na Zimowych Mistrzostwach DOZP

    Początek grudnia dla pływaków z Dolnego Śląska to już tradycyjnie udział w Zimowych Mistrzostwach Okręgu. 7 i 8 grudnia w Nowej Rudzie zgorzeleckie pływania reprezentowali: Kamila Skwarczewska, Sebastian Bałdyga, Dominik Leśniewski i Adam Skórski.

W dwudniowych zawodach wzięło udział ponad 500 zawodniczek i zawodników z 47 klubów.

Mimo tak wysoko postawione poprzeczki nasi zawodnicy spisali się medalowo.

    Lider reprezentacji, Sebastian Bałdyga w 5 startach, 5 razy stawał nas podium i tyle samo razy ustanawiał rekordy życiowe. Złoto na 200 m st. dowolnym, 2 srebrne medale na 50 m st. Grzbietowym oraz dowolnym i 2 brązowe medale na dystansach 50 m st. motylkowym oraz 100 m st. dowolnym. Te wyniki dały 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.

    Bardzo dobry występ zaliczył również Dominik zdobywając brązowy medal w wyścigu na dystansie 100 m st. motylkowym. W pozostałych startach niestety ale niewiele zabrakło do podium ale były to bardzo wartościowe wyniki plasujące zawodnika w pierwszej dziesiątce najszybszych zawodników w kategorii wiekowej 14 latków.

    3 brązowe medal w wyścigach na dystansach 100, 200 i 400 m st. dowolnym  zdobyła Kamila Skwarczewska. 2 Pozostałe starty (50 m st. dowolnym i motylkowym) kończyła w pierwszej 10 najlepszych zawodniczek.

    Niestety na podium nie udało się stanąć Adamowi, który startował w najstarszej kategorii wiekowej.

Zawody w Nowej Rudzie były ostatnim występem w 2018 roku zawodników sekcji pływackiej UKS Energetyk Zgorzelec.

    Mimo świątecznego nastroju nadal ciężko trenujemy bo kolejne zawody tuż tuż.

Galeria TU

Wyniki TU