Medalowe rozpoczęcie sezonu

20 października, zawodnicy sekcji pływackiej UKS Energetyk Zgorzelec rozpoczęli sezon startowy. W Legnicy odbyły się XV Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego, w których udział wzięło 23 kluby i prawie 300 zawodników z całego Dolnego Śląska.

Nasz klub reprezentowali: Kamila Skwarczewska, Milena Leśniewska, Karolina Kordasiewicz, Sebastian Bałdyga, Dominik Leśniewski, Robert Podgórski i Marcin Wużyński.

Z zawodów w Legnicy przywozimy 5 medali. Zdobywcą aż 4 jest Sebastian, który w wyścigach na dystansie 100 m st. dowolnym i 200 m st. zmiennym zdobył srebro a na dystansie 100 m st. grzbietowym oraz 50 m st. motylkowym, zdobył brąz. 1 medal w kolorze srebra dołożyła Kamila w wyścigu na dystansie 100 m st. dowolnym. Do tego 6 msc na 200 zmiennym oraz 5 na 50 motylkiem. Niewiele do „pudła” zabrakło Dominikowi. W wyścigu 100 m st. dowolnym był 5, 200 zmiennym ukończył na 8 miejscu, 100 grzbietem 7, a 50 m st. motylkowym 4.

Dla młodszych zawodników, Marcina, Roberta i Karoliny była to cenna lekcja w ich początkujących karierach pływackich.

We Wrocławiu, również w sobotę 20 października odbywał się XXIX Memoriał Marka Petrusewicza, w którym udział wziął Adam Skórski. Zawody były niezwykle mocno obsadzone klubami z całej Polski oraz po jednym z Czech i Litwy. Liczby mówią same za siebie, 71 klubów oraz ponad 500 zawodników.

Adam dzielnie stanął w szranki rywalizacji i w wyścigach na 100 m st. dowolnym oraz 50 m st. grzbietowym ustanowił nowe rekordy życiowe poprawiając poprzednie o blisko 2 sekundy.

To dopiero początek sezonu i jeszcze wiele zawodów przed nami.