Mistrzostwa Młodzików na medal

23 i 24 marca w Nowej Rudzie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat. UKS Energetyk w tych zawodach reprezentowali Sebastian Bałdyga i Claudio Mazurek. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 28 klubów i 261 zawodniczek i zawodników z województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego.

Od kliku sezonów był to dla naszego klubu jeden z lepszych występów w zawodach tej rangi a to za sprawą Sebastiana. Pierwszy dzień to dobry występ na 400 m st. dowolnym (5:44,16), w którym zajął dobre 9 miejsce i niestety pechowy na 100 m st. motylkowym (1:24,87). Niewielki błąd podczas nawrotu kosztował dyskwalifikacją ale uzyskany czas dałby 5 miejsce.  Drugi dzień przyniósł upragniony medal. W wyścigu na 100 m st. dowolnym (1:08,59) Sebastian zajął 2 miejsce. Tego dnia startował jeszcze w konkurencji 100 m st. grzbietowym i z czasem 1:22,88 zajął 7 miejsce. W klasyfikacji chłopców dwunastoletnich Sebastian za 2 najlepsze starty uzyskał 515 pkt i zajął 4 miejsce.

Kolega klubowy, Claudio, po dłuższej przerwie wraca do szybkiego pływania. Niestety do miejsc medalowych nieco zabrakło ale widać progres i z nadzieją można zapatrywać się w przyszłość. Dla Claudio były to wartościowe zawody i doskonały trening, który tylko zmotywował do jeszcze cięższej pracy.