Pływackie rozpoczęcie roku

    Zawody pływackie w Osiecznicy od wielu już lat rozpoczynają rok startów. Nie inaczej rozpoczął się 2020r. 1 lutego na krytej pływalni GOSiR w Osiecznicy odbyły się VII Zawody Pływackie o Puchar Wójta. W zmaganiach wzięło udział ponad 360 zawodników z 25 klubów. 

    Zgorzelecki UKS ENERGETYK  reprezentowali: Shantall Skiba, Agata Wielgosz, Łukasz Kantyka, Dawid Chodysz, Natalia i Julia Skoczylas, Milena i Dominik  Leśniewscy, Wiktoria Walczak, Julian Wiśniewski, Natasza Kuźma, Marcin Wużyński, Robert Podgórski, Monika Kurasiewicz, Sebastian Bałdyga, Szymon Stępień, Tomek Chorbotowicz, Weronika Wójcicka i jeden uczestnik spoza klubu, Maciek Masiulaniec. Maciej spróbował swoich sił, zebrał cenne doświadczenia, zobaczył naprawdę szybkie pływanie i ustanowił nowe rekordy życiowe.. Dla większości  zawodników UKS ENERGETYK były to kolejne zawody ale w naszych szeregach znalazło się też kilkoro debiutantów Shantall, Agata, Łukasz, Dawid i Julia pokazali się z jak najlepszej strony. Drobny stres tylko motywował do działania. Efekty? 2 brązowe medale Shantall, srebrny medal Dawida, 4 i 7 miejsce Łukasza, 7 miejsce Julki w wyścigu stylem klasycznym. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. 

    W starszej grupie też było dobrze. Nie zawiódł Sebastian Bałdyga, który mimo drobnej kontuzji wygrał wyścig na dystansie 100 m st. motylkowym z wynikiem 1:12,87.

     Poza wymienionymi medalistami wszyscy zawodnicy zajmowali miejsca w czołowej 10 a poprawione „życiówki” mogą nas tylko bardzo cieszyć. 

    Najbliższy sprawdzian dla  zawodników sekcji pływackiej UKS ENERGETYK – Zgorzelec i nie tylko już 14 marca 2020 r. Przed własną publicznością na pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego rozpoczynamy  XVIII Powiatową Ligę Pływacką „O Uśmiech Dziecka”.  

Tak, tak, to już 18 lat.

Powiatowa  Liga Pływacka “ O uśmiech dziecka”  wchodzi w dorosłość. 

                                      Serdecznie zapraszamy.    

Galeria z zawodów klik-klik

Wynik zawodów klik-klik