Puchar Sprintu w Świebodzicach

9 kwietnia 2022 r.  w Świebodzicach odbyły się XII Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie. Skoro Puchar Sprintu, to było szybkie pływanie. Krótkie dystanse, tylko 50 i 100 m.

W rywalizacji o najwyższe laury nie zabrakło zawodników UKS ENERGETYK Zgorzelec. Nasz Klub reprezentowali: Natasza Kuźma, Bianka Tarasiewicz, Ines Tarasiewicz, Lila Fikowska, Monika Kurasiewicz, Wojtek Szalaty, Szymon Stępień oraz Dawid Chodysz.

Zawodnicy ze Zgorzelca czterokrotnie stawali na podium a wszystkie wyścigi zakończyli w pierwszej 8 najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych.

Złoty medal wywalczyła Lila Fikowska w wyścigu na dystansie 50m st. klasycznym (53,01).

Dawid Chodysz zdobył brązowy medal za wyścig na 50m st. motylkowym (35,79),7 był dystansie 50 dowolnym(34.02) a 50 grzbietem zakończył również na 7 miejscu (39,70).

Szymon Stępień, zdobył brązowy medal na dystansie 50m st. klasycznym (48,36) i 5 miejsce na 50 dowolnym (32,33).

Bianka Tarasiewicz, to brązowa medalistka na dystansie 50m st. klasycznym (43,00), 6 miejsce na 50 motylkiem (37,82) i 6 miejsce na 100 klasykiem (1:33,59).

Monika Kurasiewicz wywalczyła 5 miejsce na dystansie 50m st. grzbietowym (38,37) i 13 na 50 dowolnym (32,27).

Niewiele od podium dzieliło Nataszę Kuźmę, która w wyścigach na dystansie 50m st. motylkowym (39,99) zajęła 6, klasykiem (43,51) i 50 m kraulem (34,16) była 7.

Dla Wojtka Szalatego był to debiut na zawodach pływackich w barwach UKS ENERGETYK. Pierwsze koty za płoty, 50m st. grzbietowym (51,35) 8 miejsce, a 50m st. dowolnym (44,14) 14 miejsce. Byłoby lepiej, gdyby nie wystąpiło kilka drobnych błędów przy nawrotach.

Kolejne sprawdziany dla naszych pływaków, to 23.04.2022 zawody w Legnicy i  30.04.2022 II-ga edycja zgorzeleckiej ligi pływackiej.

Dziękujemy za wsparcie Gminie Miejskiej Zgorzelec.

Ogromne podziękowania należą się również wszystkim rodzicom zawodników i sympatykom pływania działającym przy sekcji pływackiej UKS ENERGETYK Zgorzelec.

Zapraszamy 30 kwietnia na pływalnię CSR do kibicowania zgorzeleckim pływakom.