Sebastian w formie !

    22 i 23 marca w Nowej Rudzie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików strefy  lubuskiej i dolnośląskiej 12 i 13 lat w pływaniu. Oczywiście nie mogło zabraknąć pływaków UKS Energetyk Zgorzelec. Skromna, bo tylko dwu osobowa reprezentacja  w składzie Robert Podgórski i Sebastian Bałdyga dzielnie walczyła pośród 20 klubów i prawie 300 zawodników z województwa Dolnośląskiego oraz Lubuskiego.

    Robert, debiutując na imprezie tej rangi zaliczył bardzo dobry występ. Poprawione rekordy życiowe we wszystkich 4 startach, podpatrywanie jak pływają najlepsi to cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w kolejnych startach.

    Wysoką formę utrzymuje Sebastian Bałdyga. Zawodnik UKS „Energetyk” przywiózł z zawodów 4 medale. Bezkonkurencyjny był w wyścigach na 100 i 200 m st. grzbietowym. Tym samym potwierdził, że jest najlepszym grzbiecistą strefy lubusko – dolnośląskiej.
Poza tym w wyścigu na 100 m st. dowolnym z czasem 1:02,49 wywalczył srebro a brązowy medal zdobył na dystansie 400 m st. (5:07,96).
Przypomnieć należy, że Sebastian jest członkiem Kadry Wojewódzkiej Dolnego Śląska, a to zobowiązuje.

Galeria z zawodów klik-klik

    30 marca natomiast zapraszamy na II Edycję 17 Powiatowej Ligi Pływackiej „O Uśmiech Dziecka”. Ścigamy się stylem dowolnym oraz klasycznym czyli popularną żabką.

Do zobaczenia na pływalni CSR w Zgorzelcu