XIII Ogólnopolskie Zawody w Sprincie

    1 kwietnia kojarzy się z Prima Aprilis ale w tym roku to również XIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach. Nazwa długa ale zawody niezwykle szybkie, tylko sprinterskie dystanse, 50 i 100 metrów.

    UKS ENERGETYK Zgorzelec reprezentowali: Monika Kurasiewicz, Ines Tarasiewicz, Julia Skoczylas, Natalia Skoczylas, Natasza Kuźma, Sara Filipowicz, Alicja Panfil, Lila Fikowska, Wojtek Szalaty i Dawid Chodysz.

    Nasi zawodnicy 8 razy stawali na podium, 1 złoto, 3 srebra i 4 brązowe medale to dorobek pływaków ze Zgorzelca.

    Złoty medal wywalczyła Lila Fikowska w wyścigu na dystansie 50 m st. klasycznym (46,37). Dwa razy znalazła się tuż za podium zajmując 4 miejsca w wyścigach na 50 m grzbietem (41,04) oraz dowolnym (35,15).

    Srebrny medal to sukces Natalii Skoczylas w wyścigu na 50 m st. dowolnym (29,65). 50 motylkiem (33,69) ukończyła na 4 miejscu a wyścig na 100 kraulem (1:04,86) na 5.

    Świetny występ zaliczyła Sara Filipowicz, która trzykrotnie stawała na podium. W wyścigach stylem grzbietowym (46,92) oraz dowolnym (39,82) wywalczyła srebrne medale a na 50 klasykiem (54,08) była 3.

   Do medalowego worka swoje 3 brązowe medale dorzuciła Julia Skoczylas za 50 metrów stylem motylkowym (40,31), grzbietowym (39,32) i dowolnym (34,59).

    Sara oraz Julia za dwa najlepsze starty wg klasyfikacji punktowej FINA wywalczyły dodatkowe atrakcyjne nagrody w postaci bonu finansowego do realizacji w sklepie ze sprzętem pływackim.

   Monika, Ines, Wojtek, Natasza, Dawid oraz Ala również świetnie się spisali. We wszystkich swoich startach dzielnie walczyli czego efektem były nowe rekordy życiowe oraz miejsca w pierwszej 15 najlepszych zawodników.

    Kolejnym sprawdzianem naszych pływaków będą starty 15 kwietnia w Jeleniej Górze, 22 kwietnia w Legnicy oraz 29 kwietnia II – ga edycja XXI powiatowej Ligi Pływackiej w Zgorzelcu.

    Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec dzięki którym ten i inne wyjazdy na zawody mogą się odbywać. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom jak i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK.

Galeria z zawodów TU