Zimowe Mistrzostwa DOZP w Nowej Rudzie

    Przełom listopada i grudnia to tradycyjnie dla pływaków z Dolnego Śląska to udział w Zimowych Mistrzostwach DOZP. 29 i 30 listopada na pływalni w Nowej Rudzie zgorzeleckie pływanie reprezentowali Dominik Leśniewski oraz Sebastian Bałdyga. W mistrzostwach wystartowało 37 klubów i prawie 600 zawodników.

    Chłopaki po ciężkich przygotowaniach bardzo dobrze kończą rok.

    Sebastian 3 razy stawał na podium. 2 raz srebrny medal wywalczył w wyścigu na dystansie 50 m st. motylkowym (rekord życiowy) oraz 200 m st. motylkowym (rekord życiowy). Brązowy medal wywalczył za 100 m st. grzbietowym. Dodatkowo 4 miejsce i nowy rekord życiowy w wyścigu na dystansie 100 m st. dowolnym oraz 8 miejsce za 50 m st. dowolnym plasuje Sebastiana w pierwszej dziesiątce zawodników województwa Dolnośląskiego.

    Dominikowi niestety do podium niewiele zabrakło ale był to świetny występ. W 5 startach aż 4 razy poprawiał rekordy życiowe. Zajmował również rewelacyjne miejsca, wśród najlepszych zawodników z Dolnego Śląska. 4 miejsce w wyścigu na dystansie 50 m st. grzbietowym, dwa razy 6 miejsce na 50 i 100 m st. motylkowym oraz 12 na 100 dowolnym i 16 miejsce na 50 m st. dowolnym.

Ze sportowym pozdrowieniem trenerzy UKS „Energetyk – Zgorzelec”