Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska

    25 i 26 maja 2023 we wrocławskiej pływalni „Orbita” im. Marka Petrusewicza odbyły się Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu – VIII Memoriał Andrzeja Wernera.  W rywalizacji  wzięli  udział zawodnicy 13 lat i starsi. UKS ENERGETYK reprezentowali: Dawid Chodysz, Natalia Skoczylas, Monika Kurasiewicz, Bianka Tarasiewicz i Natasza Kuźma.
W dwudniowych zawodach wzięło udział 39 klubów oraz 387 zawodników.

    23 osobo starty i tyleż samo nowych rekordów życiowych. To naprawdę cieszy bo widać, że zawodnicy ciężko przepracowali cały sezon czego zwieńczeniem były właśnie te zawody.
A jeszcze bardziej cieszy medal Dawida, który w wyścigu na dystansie 50 m st. motylkowym (33,00) wywalczył brąz. Na dwukrotnie dłuższym dystansie niewiele brakło i był 4.

    Dla starszej grupy były to już ostatnie zawody w kończącym się sezonie.

    Zawodników 10 i 11 letnicy w czerwcu czeka jeszcze Drużynowy Wielobój Pływacki, Mistrzostwa Dolnego Śląska. Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej i kibicowania.

    Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec dzięki którym ten i inne wyjazdy na zawody mogą się odbywać. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom jak i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK.

Galeria z zawodów TU