Mistrzostwa Młodzików w Nowej Rudzie

    15 i 16 marca 2024 w Nowej Rudzie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat. W dwudniowej rywalizacji wystartowało 20 klubów oraz 240 zawodników i zawodniczek z województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego.

    UKS ENERGETYK reprezentowali: Julia Skoczylas, Liliana Fikowska, Alicja Panfil, Joanna Wojdak oraz Wojciech Szalaty.

    Tym razem z zawodów wracamy bez medalu ale z wartościowymi wynikami. 15 nowych rekordów życiowych oraz cenne doświadczenie w startach w zawodach rangi mistrzostw wojewódzkich oznacza, że zawody można zaliczyć do udanych. Najbliżej podium była Julia Skoczylas, która w wyścigu na dystansie 100 m st. grzbietowym (1:23,23) zajęła 6 miejsce.

    Były to niezwykle wymagające zawody, trudne technicznie konkurencje i długie dystanse. Dziękujemy zawodnikom UKS ENERGETYK za zaangażowanie i poświęcenie jakie wkładają w codziennych treningach.

    Kolejny sprawdzian dla naszych pływaków już 23 marca na zgorzeleckiej pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego kiedy to startuje 2 edycja XXII Powiatowa Ligi Pływackiej. Zapraszam na trybuny do kibicowania i wsparcia wszystkich uczestników rywalizacji.

    Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec.

    Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom pływania i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK Zgorzelec.

Galeria z zawodów TU