Sprinterski weekend w Świebodzicach i Poznaniu

11 kwietnia 2026 roku w Świebodzicach odbyły się XVI Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica, w których wzięło udział 386 zawodników z 29 klubów.
UKS ENERGETYK reprezentowali: Liliana Fikowska, Igor Filipowicz, Lukas Kantyka, Mykhailo Kostiuk, Piotr Leszczuk, Adrianna Nieckarz, Natalia Olejarz, Alicja Panfil, Amelia Pietrzak, Julia Skoczylas, Natalia Skoczylas, Przemysław Szalaty, Wojciech Szalaty, Zuzanna Świdwa oraz Joanna Wojdak.
Również 11 kwietnia 2026, z tym że w Poznaniu podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich – Gorące Ściganie na Termach Maltańskich startowała Adrianna Mandecka.

Czytaj dalej


Medalowa Legnica

28 marca 2026 zawodniczki UKS ENERGETYK Zgorzelec wystartował w Mistrzostwach Legnicy w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta. W zawodach wzięło udział 163 młodych sportowców z 21 klubów. Nasz Klub reprezentowały Mandecka Adrianna, Olejarz Natalia, Pietrzak Amelia i Świdwa Zuzanna.
Podczas zawodów nasze zawodniczki zdobyły łącznie 7 medali, ustanowiły 8 nowych rekordów życiowych i zdobyły cenne doświadczenie.

Czytaj dalej


Mistrzostwa Młodzików we Wrocławiu

14 marca 2026 r. we Wrocławiu odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików woj. Lubuskiego i dolnośląskiego w kategorii 12 i 13 lat. W zawodach wzięło udział ponad 300 młodych sportowców z aż 26 klubów. UKS ENERGETYK reprezentowały Natalia Olejarz, Amelia Pietrzak i Zuzanna Świdwa.

Czytaj dalej


Ogólnopolskie pływanie w Lubaniu

6 i 7 marca 2026 roku w Lubaniu odbyły się XVII Ogólnopolskie Zawody o Puchar Burmistrza, w których uczestniczyło 430 zawodników reprezentujących 25 klubów. UKS ENERGETYK reprezentowali: Liliana Fikowska, Igor Filipowicz, Lukas Kantyka, Mykhailo Kostiuka, Natalia Kwaśniewska, Adrianna Mandecka, Oliwer Mierzejewski, Adrianna Nieckarz, Natalia Olejarz, Alicja Panfil, Amelia Pietrzak, Julia Skoczylas, Natalia Skoczylas, Przemysław Szalaty, Wojciech Szalaty, Adrian Wieczorek oraz Zuzanna Świdwa.

Czytaj dalej


Relacja, XXIV Powiatowa Liga Pływacka edycja 1

28 lutego 2026 wystartowaliśmy z XXIV Powiatową Ligę Pływacką „O Uśmiech Dziecka”.
Na pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu gościliśmy 263 młodych sportowców z 15 klubów . W pływackich zmaganiach uczestniczyli zawodnicy z: Szkoła Pływania PLAVCIK, SKP Żaglica, Dream Team Magda, Just Swim Beavers, KP Harpun Osiecznica, KS Fanatic Sport Osiecznica, KS Rekin Świebodzice, MKS Jedenastka Jelenia Góra, MKS Karkonosze Jelenia Góra,, Szkoła Pływania Swimmer, Twister Team, UKS Octopus Bolesławiec, UKS Orka Lubań, UKS Shark Rudna, oraz gospodarze UKS ENERGETYK Zgorzelec.

Czytaj dalej