IX Karkonoski Puchar Sprintu Jelenia Góra.

    18 i 19 października w Jeleniej Górze odbył się IX Karkonoski Puchar Sprintu. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 30 klubów i przeszło 470 zawodników. UKS Energetyk – Zgorzelec reprezentowało siedmioro zawodników: Natalia Skoczylas, Monika Kurasiewicz, Milena Leśniewska, Sebastian Bałdyga, Dominik Leśniewski, Robert Podgórski i Marcin Wużyński.

    Zawodnicy ze Zgorzelca i tym razem spisali się bardzo dobrze. Dziewczyny uzyskały wartościowe czasy i zajmowały miejsca w pierwszej dwudziestce. Najbliżej podium była Milena, która w wyścigu na dystansie 50 m st. motylkowym zajęła miejsce 4 z czasem 38,30.

    Chłopcy spisali się nieco lepiej. Uzyskiwane czasy pozwalały zająć miejsca w pierwszej dziesiątce kategorii wiekowych. Marcin zdobywał doświadczenie na większych zawodach, Robert walczył o rekordy życiowe (3  na 4 starty ! ), Dominik ocierał się o podium również ustalając 3 nowe rekordy życiowe. Sebastian jak to Sebastian, 3 nowe rekordy życiowe i 3 medale. 2 x złoto za wyścigi na dystansie 50 m st. dowolnym oraz motylkowym i srebro za 50 grzbietem.

   Sezon dopiero się zaczyna i mamy nadzieję, że będzie obfitował w dobre starty, rekordy życiowe i medale. Ciężka praca na treningach i doświadczenie zdobyte na zawodach zaowocują kolejnymi wartościowymi  wynikami i na pewno  zaprocentują w kolejnych. Poza tym rywalizacja sportowa na każdym szczeblu uczy zawodników radzenia sobie ze stresem, co przydaje się w życiu pozasportowym.

Ze sportowym pozdrowieniem, TRENERZY UKS ENERGETYK ZGORZELEC