II Puchar Marszałka Woj. Dolnośląskiego w pływaniu, Legnica

    20 kwietnia 2024 w Legnicy odbył się II Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 17 klubów i 222 zawodników. W rywalizacji wziął udział również UKS ENERGETYK. Nasz klub reprezentowali: Fikowska Liliana, Filipowicz Sara, Kozłowski Maksym, Olejarz Natalia, Panfil Alicja, Pietrzak Amelia, Skoczylas Julia, Szalaty Przemysław, Szalaty Wojciech, Wojdak Joanna.

    Z Legnicy wracamy z 5 medalami, 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe.

    Przemek Szalaty po raz kolejny zanotował świetny występ. W trzech startach trzykrotnie stawał na podium. Srebrny medal wywalczył za wyścig na dystansie 50 m st. klasycznym (52,28) i 2 brązowe za wyścigi na 50 dowolnym (37,99) i 100 zmiennym (1:42,47).  Po jednym medalu dołożyły dziewczyny, Julia Skoczylas złoty za wyścig na dystansie 100 m st. grzbietowym (1:24,03) i Lila Fikowska brązowy medal za 100 motylkiem (1:34,78).

    Najwięcej emocji wzbudzają zawsze wyścig sztafetowe. Nie inaczej było tym razem. W wyścigu 4 x 50 m st. dowolnym UKS ENERGETYK wystartował w składzie Alicja Panfil, Lila Fikowska, Asia Wojdak, Julia Skoczylas i z czasem 2:16,26 dziewczyny zajęły bardzo dobre 6 miejsce.

    Każde zawody to też bardzo dobry trening i zbieranie doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości. Do podium niewiele zabrakło ale z nowymi rekordami życiowymi i wartościowymi wynikami z zawodów wracają Amelia Pietrzak, Natalia Olejarz, Sara Filipowicz, Alicja Panfil, Asia Wojdak, Maksym Kozłowski i Wojtek Szalaty.

    18.05.2024 r. zapraszamy na pływalnie Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu gdzie odbędzie się finałowa, 3 edycja XXII Powiatowej Ligi Pływackiej. Zapraszam na trybuny do kibicowania i wsparcia wszystkich uczestników rywalizacji. 

    Dziękujemy za wsparcie Miastu Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Zgorzelec.

    Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom pływania i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK Zgorzelec.

galeria z zawodów TU