Mistrzostwa Dolnego Śląska

    To były 3 dni niesamowitego pływania. Od 3 do 5 grudnia zawodnicy rywalizowali w Nowej Rudzie gdzie odbyły się otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu. W kategorii 10 i 11 lat UKS ENERGETYK Zgorzelec reprezentowali: Natasza Kuźma, Bianka Tarasiewicz, Kuba Panfil, Tomek Chorbotowicz i Dawid Chodysz. Niestety z tych zawodów wracamy bez medali ale za to z 15 (!) nowymi rekordami życiowymi i bardzo wysokimi miejscami wśród najlepszych 10 i 11 latków w województwie Dolnośląskim.

    4 i 5 grudnia (piątek i sobota) to Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików 12 i 13 lat oraz 14 lat i starszych. Młodszą grupę reprezentowały Natalia Skoczylas oraz Monika Kurasiewicz a starszą Sebastian Bałdyga, Dominik Leśniewski i Kuba Borowiecki.

    Natalia i Monika w 4 swoich startach ustanowiły po 3 nowe rekordy życiowe. Do podium niestety trochę zabrakło.

    Dominik Leśniewski i Kuba Borowiecki startujący w najstarszej kategorii wiekowej mieli najtrudniejsze zadanie bo startowali z najstarszymi i najszybszymi zawodnikami. Dominik z 5 startów 4 razy ustanowił nowe rekordy życiowe co dawało miejsce w okolicach połowy drugiej dziesiątki wśród najlepszych zawodników na Dolnym Śląsku. Kuba Świetnie popłynął na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i wywalczył brązowy medal mistrzostw. Dołożył do tego 3 nowe „życiówki”

    Sebastian Bałdyga dołożył 4 nowe rekordy życiowe i medal srebrny na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Do kolejnego medalu zabrakło 4 setne sekundy w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym.

    Te zawody były ostatnim sprawdzianem dla Sebastiana i Kuby. Za 2 tygodnie startują w rocznikowych Mistrzostwach Polski. Już dziś trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

galeria z zawodów TU